هواکش صنعتی چیست؟

فن دمنده - فن مکنده - انتخاب فن سانتریفیوژ
انتخاب فن سانتریفیوژ – قسمت اول
خرداد ۱۷, ۱۳۹۷
انواع هواکش صنعتی
انواع هواکش صنعتی
خرداد ۱۸, ۱۳۹۷

هواکش صنعتی چیست؟

فن صنعتی یا هواکش صنعتی به دستگاهی گفته میشود که در بخشهایی از صنعت استفاده میشود .
فن ها و هواکش ها به چند دسته زیر تقسیم میشوند :
خانگی : فن یا هواکش خانگی به دستگاههایی گفته میشوند که اصولا از الکترو موتورهایی با قدرت زیر نیم اسب یا به عبارتی زیر ۵۰۰ وات باشند ، که برای گردش هوا یا تخلیه مکانی از آپارتمان استفاده میشوند و مقدار صدا در این فن ها باید زیر حد استاندارد باشد به عبارتی به فن های بی صدا معروف هستند .
ساختمانی : فن یا هواکش ساختمانی به سیستم هایی گفته میشوند که در ساختمان ها برای تخلیه یا تهویه فضاهای کلی یک ساختمان بزرک استفاده میشوند ، مقدار صدا در این دستگاهها اهمیت زیادی دارد و قدرت الکتروموتور آنها بین ۱ اسب تا حداکثر ۳ اسب هستند .
صنعتی : فن یا هواکش صنعتی به شکلی نیازمند نگاهی تخصصی دارد .
چون در بخشهای گسترده صنعتی مورد استفاده هستند و تعداد مدلها و ظرفیتهای فن های صنعتی از فهرستی بالابلند برخوردارند
فن یا هواکش صنعتی به چند دسته زیر تقسیم میشوند که هریک کاربردی تخصصی دارند :
هواکش آکسیال : اصول استفاده از این نوع فن ها برای تخلیه یا انتقال هوای بین دو مکان یا فضا استفاده می شوند .
هواکش سانتریفیوژ بکوارد : که در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید می شوند و کاربرد آن ها برای ایجاد فشار استاتیکی در مکنده و دمنده یک سیستم می باشد .
هواکش سانتریفیوژ فوروارد : همانند فن سانتریفیوژ بکوارد در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید میشوند و مورد استفاده آن ها برای ایجاد فشار استاتیکی در دمنده سیستم ها می باشد .
هواکش سانتریفیوژ رادیال : این مدل از فن ها برای ایجاد مکش در مکنده سیستم ها طراحی میشوند با فشار استاتیکی بالا و از قدرت حجم هوای کمتری نسبت به دیگر فن های سانتریفیوژ برخوردارند .
فن های سانتریفیوژ فشار قوی : به دسته ای از فن هایی گفته می شوند که با ایجاد فشار استاتیکی بسیار بالا و حجم هوای کمتر در بخش هایی از صنعت بصورت کمپرسور هوا کار می کند و گاهی برای انتقال مواد در مسیرهایی طولانی قابل استفاده هستند .

جهت مشاوره رایگان و سفارش انواع هواکش صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن : ۰۳۱۳۳۶۹۰۲۷۲– تلفن همراه : ۰۹۱۳۸۰۴۸۰۳۲