هواکش صنعتی در لرستان
هواکش صنعتی در لرستان
ژانویه 15, 2023
لرزش گیر هواکش صنعتی
ضربه گیر فن صنعتی
فوریه 21, 2023
فن سانتریفیوژ و سانتریفیوژ فن - هواکش گریز از مرکز یا هواکش سانترفیوژ
هواکش صنعتی در یزد

هواکش صنعتی 

در همه انواع ماشین الات و دستگاه ها، نوع صنعتی در ابعاد بزرگ نیز وجود دارد که معمولا موردنیاز صنایع بزرگ و متوسط هستند. انواع هواکش و فن نیز مانند سایر ماشین الات دارای نوع صنعتی هستند که اصطلاحا هواکش صنعتی یا فن صنعتی گفته می شود.

هواکش صنعتی چیست؟

فن صنعتی یا هواکش صنعتی به مجموعه هواکش گفته می شود که برای جابجایی هوا در حجم زیاد و با قدرت بالا در ابعاد بزرگ و صنعتی کاربرد دارد و معمولا این دستگاه در ساعات زیاد و به صورت مداوم قابل استفاده است. 

انواع هواکش صنعتی

خانگی : فن یا هواکش خانگی به دستگاههایی گفته میشوند که اصولا از الکترو موتورهایی با قدرت زیر نیم اسب یا به عبارتی زیر ۵۰۰ وات باشند ، که برای گردش هوا یا تخلیه مکانی از آپارتمان استفاده میشوند و مقدار صدا در این فن ها باید زیر حد استاندارد باشد به عبارتی به فن های بی صدا معروف هستند .
ساختمانی : فن یا هواکش ساختمانی به سیستم هایی گفته میشوند که در ساختمان ها برای تخلیه یا تهویه فضاهای کلی یک ساختمان بزرک استفاده میشوند ، مقدار صدا در این دستگاهها اهمیت زیادی دارد و قدرت الکتروموتور آنها بین ۱ اسب تا حداکثر ۳ اسب هستند .
صنعتی : فن یا هواکش صنعتی به شکلی نیازمند نگاهی تخصصی دارد .
چون در بخشهای گسترده صنعتی مورد استفاده هستند و تعداد مدلها و ظرفیتهای فن های صنعتی از فهرستی بالابلند برخوردارند
فن سانتریفیوژ دمنده هواکش سانتریفیوژ - سانتریفیوژ فن
هواکش سانتریفیوژ - سانتریفیوژ فن
هواکش سانتریفیوژ - سانتریفیوژ فن
هواکش سانتریفیوژ - سانتریفیوژ فن
هواکش صنعتی فشار قوی
اصفهان سانتریفیوژ فن اولین تولید کننده فن های سانتریفیوژ در ایران از سال ۱۳۵۵
فن سانتیفیوژ - هواکش صنعتی
هواکش سانتریفیوژ - سانتریفیوژ فن
اصفهان سانتریفیوژ فن اولین تولید کننده فن های سانتریفیوژ در ایران از سال ۱۳۵۵

انواع هواکش یا فن صنعتی چیست

فن یا هواکش صنعتی به چند دسته زیر تقسیم میشوند که هریک کاربردی تخصصی دارند :
هواکش آکسیال : اصول استفاده از این نوع فن ها برای تخلیه یا انتقال هوای بین دو مکان یا فضا استفاده می شوند.
هواکش سانتریفیوژ بکوارد : که در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید می شوند و کاربرد آن ها برای ایجاد فشار استاتیکی در مکنده و دمنده یک سیستم می باشد .
هواکش سانتریفیوژ فوروارد : همانند فن سانتریفیوژ بکوارد در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی و تولید میشوند و مورد استفاده آن ها برای ایجاد فشار استاتیکی در دمنده سیستم ها می باشد .
هواکش سانتریفیوژ رادیال : این مدل از فن ها برای ایجاد مکش در مکنده سیستم ها طراحی میشوند با فشار استاتیکی بالا و از قدرت حجم هوای کمتری نسبت به دیگر فن های سانتریفیوژ برخوردارند .
فن های سانتریفیوژ فشار قوی : به دسته ای از فن هایی گفته می شوند که با ایجاد فشار استاتیکی بسیار بالا و حجم هوای کمتر در بخش هایی از صنعت بصورت کمپرسور هوا کار می کند و گاهی برای انتقال مواد در مسیرهایی طولانی قابل استفاده هستند .
فن سانتریفیوژ بکوارد
فن های سانتریفیوژ توانایی جابجایی حجم های مختلفی از هوا ، گاز ، دود و غبار را در مسیرهای طولانی توسط کانال را دارد . همچنین قابلیت انتقال هوا و غیره را در محدوده دمای ۵۰ تا ۵۰۰ درجه سانتیگراد را دارد .دیگر مزیت این فن ها امکان جابجایی در یک سیستم بسته یا به عبارتی سیرکولاسیون هوا یا رطوبت یا سرما و گرما میباشد.

جهت مشاوره رایگان و سفارش انواع هواکش با کارشناسان ما تماس بگیرید